Już wkrótce III edycja Warmińsko-Mazurskiego Dyktanda z Korczakiem

Zapraszamy uczniów klas maturalnych do wzięcia udziału w konkursie „Warmińsko-Mazurskie Dyktando z Korczakiem", którego organizatorem jest Wydział Nauk Humanistyczno-Społecznych w Olsztynie Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. Janusza Korczaka.

Ubiegłoroczny konkurs potwierdził potrzebę promowania poprawności językowej i ortograficznej pisanych tekstów. W dobie komunikowania się za pomocą komputerów, telefonów komórkowych, posługiwania się skrótami czy emotikonami do wyrażania myśli młodzież niestety wykazuje coraz mniejszą dbałość o właściwą interpunkcję i ortografię. Konkurs składa się z dwóch etapów, podczas których zadaniem uczniów będzie napisanie dyktanda. Klasy, które osiągną najlepsze wyniki w I turze, zakwalifikują się do lI tury, czyli do finału. Finałowe dyktando odbędzie się na Wydziale Nauk Humanistyczno-Społecznych w Olsztynie, zaś zwycięska klasa otrzyma karnety do kina na dowolny film.

Do konkursu można zgłosić dowolną liczbę klas maturalnych. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 11 grudnia 2017 r. Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami konkursu w dołączonym regulaminie i do zgłaszania klas maturalnych! Informacje na temat dyktanda wraz z formularzem zgłoszeniowym i oświadczeniami znajdują się poniżej. W przypadku pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i pod numerem telefonu: 89 542 75 36 wew. 13, 18 lub 501 040 946.

 

Zaproszenie

Formularz zgłoszeniowy

Oświadczenie - wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych

Oświadczenie rodzica

Regulamin

 

 

 

 

KONTAKT

Wydział Nauk Humanistyczno-Społecznych
 
 ul. Sikorskiego 23

10-088 Olsztyn

 89 542 75 36

89 542 80 02